Selleks et nahk säilitaks oma atraktiivsuse, meeldivalt pehme puudutuse, loomuliku välimuse ja vastupidavuse, vajab see aeg-ajalt teie hoolt. Naha regulaarne puhastamine ja sellele oluliste niisutavate ning hooldavate ainete kandmine aitab tagada, et see püsib kaua sama ilusana kui esimesel päeval.
Oluline: Nahk tuleb esmalt puhastada ja alles seejärel hooldada. Nagu meie nahk, suudab ka nahk hooldusained omastada ainult siis, kui poorid on puhtad ja mustusest vabad. Seetõttu ei sobi nn “kõik-ühes hooldusvahendid” kvaliteetsete nahkmööbli regulaarseks hooldamiseks, sest need võivad mustuse lihtsalt naha sisse hõõruda.
Iga nahatüüp vajab individuaalset hooldust!
Kuna erinevad nahatüübid erinevad oma materjaliomaduste poolest märkimisväärselt, peab ka nende puhastamine ja hooldamine olema kohandatud vastavalt naha eripäradele.
Nahasõbrad hindavad näiteks avatud pooridega, hingavat aniliinnahka selle imeliselt pehme ja mõnusa kattematerjali tõttu. Kuid just see looduslik omadus muudab aniliinnaha tundlikumaks ja nõuab intensiivset hooldust. Igapäevaelus vastupidavuse tagamiseks on aniliinnahale eriti olulised taashooldusõlid ja niisutus, impregneerimine ning valguskaitse.
See-eest on pigmenteeritud, kaetud naha pind varustatud kaitsvate värvikihiga. Seetõttu on see nahk väga hooldusõbralik, kergesti puhastatav ja igapäevaseks kasutamiseks sobiv. Õige hoolduskreem annab sellele nahale rohkelt niiskust, vähem taashooldusõlisid ning lisaks valguskaitset ja antioksüdante, et tagada pikaajaline vastupidavus.
Meie, HAIDER BIOSWING, soovitame naha hoolduseks üht Saksamaa juhtivat ettevõtet: LCK GmbH / www.lederpflege.de.
Seal leiate iga nahatüübi jaoks spetsiaalselt kohandatud hooldustooted. Nii võite olla kindel, et teie nahk saab täpselt sellist hooldust, mida see tõeliselt vajab:
- Põhjalik ja samas õrn puhastus
- Oluline niiskuse taastamine
- Optimaalne taashooldusõlide lisamine, et säilitada naha pehmus
- Kaitsev impregneerimine
- Tõhus valguskaitse, et säilitada värsked värvitoonid
- Antioksüdandid pikaajalise vastupidavuse tagamiseks
Külastage poodi otse siit: http://www.bioswing.moebelpflegeshop.de
Tekstiilist polsterkattega mööbel võlub oma uskumatult laia värvide ja materjalide valikuga. Pehmed polstrikangad, nagu näiteks mikrokiud, pakuvad eriti mugavat ja mõnusat kasutuskogemust.
Regulaarne puhastamine ja hooldamine PURATEX® tekstiilihooldussarjaga aitab tagada, et teie polstrimaterjalid püsivad kaua puhtad ja hästi hooldatud.
- Tolmuimege katet regulaarselt mööbliotsikuga (maksimaalselt 500 W!), et eemaldada majapidamistolm ja igapäevane mustus.
- Seejärel värskendage kangast, tõmmates kergelt niisutatud Staub-Fix lapiga üle pinna. Nii annate oma toolile väärtuslikku niiskust, mida see vajab oma värskuse ja ilu säilitamiseks.
- Kasutage alati destilleeritud vett, et vältida inetuid katlakiviplekke, kui puhastate polstrit.
- Kasutage oma kontoritooli jaoks alati professionaalseid puhastusvahendeid, mitte lahustipõhiseid kodukeemiatooteid ega koduseid vahendeid!
- Soovitame teie polstrit puhastada vähemalt kaks korda aastas spetsiaalse puhastusvahendiga (kangale või mikrokiule).
- Pärast puhastamist laske kangal hästi kuivada ja seejärel impregneerige uuesti, et säilitada materjali mustust tõrjuvad omadused.
- Plekkide korral reageerige KOHE! Tupsutage vedelikke ettevaatlikult imava rätikuga (nt köögipaber) ja puhastage seejärel vastava puhastusvahendiga.
- Olge tähelepanelik riietuse suhtes, mis võib teie toolile värvi jätta (nt tumedad teksad). Kui teie riietel on neete, tõmblukke või teravaid nööpe, vältige istumist tundlikul kangapinnal.
Külastage poodi otse siit: http://www.bioswing.moebelpflegeshop.de (Valige materjali järgi sobiv kangas.)
Näpunäiteid nahkmööbli korrektseks hooldamiseks
- Ärge kasutage mikrokiudlappe: Ärge kunagi puhastage oma nahktooli mikrokiudlapiga, sest need võivad kahjustada naha pinda.
- Kasutage destilleeritud vett: Kasutage naha puhastamiseks alati destilleeritud vett, et vältida inetuid katlakiviplekke. (Pöörake tähelepanu ka vegetaalselt pargitud naha erijuhistele!)
- Vältige värvimuutusi: Intensiivse värviga riided (nt tumedad teksad), moekad padjad, tekid ja sarnased esemed võivad nahka määrida. Punased aksessuaarid on eriti “ohtlikud.” Kaitske heledat nahka intensiivkaitsega või vältige selliseid kontakte.
- Vältige liigset niiskust: Liigne märgamine võib nahkmööblit kahjustada. Puhastage nahka alati ainult “kergelt niiske” lapiga, mitte liiga märjalt.
- Kaitske otsese valguse eest: Otsene päikesevalgus või kunstvalgus võivad nahka pleegitada ja kuivatada.
- Hoidke eemal soojusallikatest: Liigne kuumus kahjustab nahkpindu. Hoidke nahkmööbel vähemalt 30 cm kaugusel kütteseadmetest.
- Hoiduge lemmikloomadest ja teravatest esemetest: Lemmikloomad, lukud ja teravad esemed võivad nahapinda kahjustada. Püüdke neid kontakte vältida.
- Reageerige plekkidele KOHE: Vedelikuplekkide korral tupsutage vedelik õrnalt imava paberrätikuga (nt köögipaber) ja puhastage seejärel vastava puhastusvahendiga. Ärge hõõruge tugevalt, et vältida pleki imbumist nahka.
Millised on pigmenteeritud sileda naha omadused?
Umbes 90% nahkmööbli kattematerjalidest on pigmenteeritud sile nahk. See nahatüüp on vastupidav, kergesti hooldatav ja praktiline.
- Pinnatöötlus: Pärast parkimist ja värvimist kaetakse pigmenteeritud nahk täiendava värvikihiga, mis varjab poorid, individuaalsed nahamustrid, armid ja muud looduslikud jäljed.
- Värvikihi paksus: Kihi paksus sõltub tihti sellest, kui nähtavad on vead, nagu põletusjäljed, armid või putukahammustused. Mõnel juhul tehakse kunstlik tekstuur, et jäljendada loodusliku naha struktuuri.
- Tunne ja temperatuur: Paksu pigmendikihiga sile nahk võib tunduda jäigem ja külm jahedamatel päevadel, kuna kehasoojus ei tungi materjali. Kuumadel suvepäevadel võib see muutuda higiseks ja vähem hingavaks.
- Kaitse: See pinnatöötlus pakub suurepärast kaitset plekkide vastu, kuna vedelikud ei pääse kergesti naha sisse. See muudab pigmenteeritud sileda naha vastupidavaks ja hooldusõbralikuks.
- Puhastamine: Nahk on hõlpsasti puhastatav ja enamik plekke saab eemaldada sobivate puhastusvahenditega.
Mis on vegetaalselt pargitud nahk?
Vegetaalselt pargitud nahk valmistatakse ainult taimsete materjalidega, näiteks tammepuu, kuuse või kase koore, lehtede või viljade abil.
- Ajalooline tähtsus: Vegetaalparkimine oli kunagi kõige tavalisem meetod naha töötlemiseks ja seda on tõendatult kasutatud üle 5000 aasta. Tänapäeval moodustab see vaid umbes 10% kogu nahatootmisest.
- Tundlikkus: See nahatüüp on väga tundlik ja seda ei saa isegi veega puhastada, mistõttu hooldus on keerulisem.
Oliivilehega parkimine: ökoloogiline süsteem naha tootmiseks
wet-green GmbH on välja töötanud ökoloogilise parkimismeetodi, mis põhineb oliivilehtedest saadud looduslikul pargiahendil.
- Protsess: Pargiahend valmistatakse teekstrakti põhimõttel, kasutades ainult oliivikasvatuse jääke – nimelt lehti.
- Eelised: See meetod toodab biolagunevat ja nahasõbralikku premium-nahka, mis seab uusi standardeid jätkusuutlikkuses.
Kuidas hooldada vegetaalselt pargitud nahka?
- Kasutage ainult spetsiaalseid ja õrnaid puhastusvahendeid, mis on mõeldud vegetaalselt pargitud nahale, et vältida pinna kahjustamist.
- Eemaldage suurem mustus pehme harja või tolmuimeja mööbliotsiku (maksimaalselt 500 W) abil.
Lisateavet leiate: www.lederpflege.de